Ik wil meer info
Opslaan in verlanglijst

Voor het toevoegen van een item aan de verlanglijst is een account vereist

2921

Scheldevallei staat voor

  • We staan voor je klaar 24/7
  • 75 jaar ervaring
  • Lid Garantiefonds reizen

Heb je een vraag?

Aarzel niet om ons te contacteren. Onze reisexperts helpen je graag.

055 31 12 40

info@scheldevallei.be

GASTRONOMIE in de HOGE VENEN (België)

  • maandag 04 t/m woensdag 06 maart 2024
  • v.a. 769 euro/pers. - vol pension
  • min. aantal deelnemers: 25
  • Opstapplaatsen: Eine, Oudenaarde, Ronse en Eke

Wat is inbegrepen?

  • reis met luxe SCHELDEVALLEI autocar met professionele toerismechauffeur
  • professionele Nederlandstalige gids
  • 2 overnachtingen in Hotel Butgenbacher Hof op basis van een tweepersoonskamer Heimatgefühl
  • verblijf op basis van vol pension:
  • * middagmaal dag 1 in een lokaal restaurant
  • * viergangendiner dag 1 in het hotel
  • * ontbijtbuffet dag 2 in het hotel
  • * middagmaal dag 2 in een lokaal restaurant
  • * zevengangen gastronomisch diner dag 2 in het hotel
  • * ontbijtbuffet op dag 3 in het hotel
  • * viergangenmiddagmaal in La Bru'sserie (Wout Bru) op dag 3
  • vermelde uitstappen inclusief de toegangsgelden voor de vermelde bezoeken
  • audioguide systeem
  • BTW, wegen- en verblijfstaksen cfr. 21.09.2023

Niet inbegrepen

  • 1-persoonskamer toeslag
  • verzekeringspremie: op aanvraag te bekomen
  • tafeldranken
  • persoonlijke uitgaven
  • overige inkomgelden (ca 16 euro/pers.)
  • Supplement voor thuisophaling naar Sint-Niklaas en terug: prijs op aanvraag
Foto's
Reisschema per dag

Dag 1 (L-D):Val-Dieu & Bütgenbach

Vertrek om 08u30 in Eine.  We rijden richting de Oostkantons.
We bezoeken In Aubel de Siroperie Artisanale van Claudy Nyssen, een echt familiebedrijf.
Bezoek van de installaties, ontdekking van de machines en uitleg van het productieproces.
Vervolgens bekijkt u een korte film.  Uiteraard mogen we ook even proeven en is er even tijd om een kijkje te nemen in het winkeltje.
In de buurt genieten we van een lekker middagmaal.
Daarna worden we verwacht in de Abdij van Val-Dieu voor een bezoek aan zowel de abdij als de brouwerij.   Zowel het bier als de kaas van de abdij kunnen na de rondleiding worden geproefd.
We rijden verder naar Bütgenbach waar we inchecken in hotel Bütgenbacher Hof voor de komende 2 nachten.    De chef-kok serveert ons een voortreffelijk 4-gangen diner.

Dag 2 (O-L-D):Montenauer & Monschau

Na het ontbijtbuffet ontdekken we het geheim van de originele Ardense ham in de Montenauer Hamrokerij.  Het is zo ingericht dat u de productie van A tot Z “live” kunt volgen.  Door grote ramen kan u de medewerkers aan het werk zien… In een film wordt u het geheim en de geschiedenis uitgelegd van deze Ardense ham.
We rijden eventjes de Duitse grens over naar het idyllische Eifelstadje Monschau. De Rur, een riviertje die de stad doorkruist, en de vele vakwerkhuizen zijn hier de ingrediënten van het toeristisch succes. Zelfs tijdens een korte wandeling kom je langs alle bezienswaardigheden en de meest romantische plekjes. De Evangelische Kirche, het Rote Haus, het Haus Troistorff… zijn maar enkele voorbeelden.
We brengen hier een bezoek aan de Historische Senfmühle of mosterdmolen.  Mosterd is één van de oudstbekende specerijen uit de culinaire wereld.  In Monschau is het trouwens de 4de generatie die in de molen op ambachtelijke wijze deze heerlijke smaakmaker vervaardigd.
We voorzien ook wat vrije tijd in Monschau.
Ondertussen wordt in het hotel alles in gereedheid gebracht opdat we deze laatste avond kunnen genieten van een overheerlijk 7-gangen gourmet diner.

Dag 3 (O-L):Chocolade & Wout Bru

We beginnen deze laatste ochtend in schoonheid met een ontbijtbuffet.
In Erezée deelt de ambachtelijke chocolatier Philippe Defroidmont zijn geheimen met ons tijdens een bezoek aan zijn chocoladefabriek/museum.  Hij werd op zeer jonge leeftijd gepassioneerd door chocolade in de familiebakkerij. Later, in 1984, creëerde hij zijn eigen chocoladefabriek volgens traditioneel vakmanschap.  Een bezoek zou  niet compleet zijn zonder een degustatie.
We eindigen onze gastronomische reis in Durbuy.  De stad van Marc Coucke maar vooral van topchef Wout Bru.  In zijn restaurant La Bru’sserie maken we een culinaire reis rond de wereld, vol heerlijke gerechtjes.   We genieten hier van een fantastische 4-gangenlunch.
Na wat vrije tijd in het gezellige centrum rijden we terug huiswaarts.

 

O= ontbijt   L = lunch   D= diner

Programma onder voorbehoud van wijzigingen.

Min. 25 deelnemers vereist.

 

foto’s credits: Bütgenbacher Hof

Kaart

Veel gestelde vragen:

Wat is het supplement voor een éénpersoonskamer?

eenpersoonskamer Kuschelnest: + 30 euro/pers.

In welk hotel wordt er overnacht?

Hotel Bütgenbacher Hof****

Gelegen aan het sfeervolle marktplein van Bütgenbach.  Hier kan je genieten van rust, ontspanning en culinaire verwennerij. 
De maaltijden zijn een streling voor alle zintuigen.  Liefhebbers van lekker eten weten de seizoensgebonden, lokale keuken erg te waarderen.  Het hotel beschikt dan ook over een hoogstaand restaurant met creatieve gerechten en een gerenommeerde wijnkelder. 
U kan er gratis gebruik maken van de fitness, het overdekt zwembad en de textielvrije wellnesszone met sauna, infraroodcabine, stoombad en whirlpools.  Schoonheidsbehandelingen zijn betalend.
In de gemeenschappelijke ruimtes is er gratis Wi-Fi.
Het hotel telt 34 moderne en smaakvol ingerichte kamers. Alle kamers zijn voorzien van het nodige comfort en beschikken over een douche of bad met toilet, een flatscreentelevisie, een safe en een waterkoker. Voor iedere gast is ook een wellnessmand met badjas en handdoeken voorzien om te gebruiken tijdens uw verblijf.

Hoeveel kost een annulatieverzekering?

Wij werken samen met Allianz Assistance.
Een tijdelijke annulatieverzekering (Cancellation only) kost 6,5% van de totale reissom.

Deze dient bij reservatie te worden afgesloten.
Voorwaarden op aanvraag te bekomen.

Hoeveel kost een bijstandsverzekering?

Wij werken samen met Allianz Assistance.
Een tijdelijke bijstandsverzekering (Travel Selection) kost 3,30 euro/dag/persoon met een minimum van 25 euro/persoon.

Deze dient bij reservatie te worden afgesloten.
Voorwaarden op aanvraag te bekomen.

8 reizigers overwegen deze tour nu!